Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği

Adres: Çankaya, 06680 Çankaya/Ankara

Telefon:(0312) 441 61 03

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliğe Nasıl Gidilir?

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği,Ankarailinin Çankaya ilçesinde Simon Bolivar Bulvarı'na çok yakın bir konumda olup; Ebu Ziya Tevfik Sokak içinde bulunmaktadır. Çankaya'nın merkezinde yer alan Cinnah Caddesi'ne olan yakınlığından ötürü ulaşım kolaylıkla sağlanabilmektedir. Çankaya mevkinden geçen Ego 413 numaralı Altınpark – Çankaya otobüsü ile; Ego 408 numaralı Güneşevler- Hasköy- S.Lojmanları-Çankaya otobüsü ile; Ego 188 numaralı Oran Sitesi – Keçiören otobüsü ile Ankara'nın farklı yerlerinden bu bölgeye ulaşılabilmektedir. 

Ankara Esenboğa Havaalanı Ankara Çevre Yolu üzerinden Arnavutlık Büyükelçiliği'ne uzaklık 45 km normal trafik seyri halinde araç ile ulaşım 50 dakika'dır.  

Arnavutluk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği  Çalışma Saatleri Ne Zaman?

Arnavutluk Büyükelçiliği haftaiçi Pazartesi-Perşembe Saat: 09.00-17.30 Cuma: 09.00 - 15.00 arasında konsolosluk hizmeti vermektedir

Arnavutluk Vize İşlemleri Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile varılan mutatabakata göre; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşları karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla vize kolaylıklarından yararlanabilecektir.

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliğe Vize Başvuru Nasıl Yapılır?

Arnavutluk Devleti’nde 6 ay içerisinde kesintisiz olarak 90 günden daha fazla konaklama gerektiren (eğitim, oturum, çalışma) gibi nedenle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Arnavutluk Konsolosluğu vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Arnavutluk Devleti’ne uzun süreli kalış gerektiren sebeplerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları oturum izni, çalışma izni gibi durumlar için gerekli olan başvuru evraklarını temin ederek Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

 Ankara Büyükelçiliği Arnavutluk 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zaman?

Arnavutluk Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Arnavutluk resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 
 

Yeni Yıl                                               1 Ocak

Noel                                                     25 Aralık

İşçi Bayramı                                        1 Mayıs

Bağımsızlık Günü                                28 Kasım

Katolik Paskalyası                               Her yıl tarih değişmektedir.

Ortodoks Paskalyası                           Her yıl tarih değişmektedir.

Ankara Arnavutluk  Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Konsolosluğu ve Arnavutluk Ankara Fahri Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Arnavutluk Konsolosluğu aynı zamanda Arnavutluk dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Türkiye’de faaliyet gösteren Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Başkonsolosluğu ve Arnavutluk Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Arnavutluk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Devamı....

Arnavutluk Ankara Büyükelçiliği  Haritada Nerededir?