Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu

 

Bursa Arnavutluk Fahri Konsolosluğu

Adres: Atatürk Cad. Şehbenderler Apt. 47/25, 16010, Heykel / BURSA

Bursa Arnavutluk  Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu Bursa ve çevre illerde ikamet eden Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu vatandaşların Arnavutluk konsolosluk işlemleri ile ilgili hizmet vermektedir.

Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu Görevleri Nelerdir?

Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu, resmi bir kurum olmasının yanı sıra diplomatik yetki sahibi değildir. Türkiye’de ülkesinin menfaatlerini koruyan ve ilerleten, çeşitli resmi süreçleri idame ettiren resmi bir kurumdur. Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu’nun görevleri bazı antlaşmalar ve nizamnamelerle tasarlanmıştır. Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu’nun en genel amacı ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisindeki ticari menfaatleri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme işlemleri, tıbbi, kanuni, eğitim alanında yardım sağlama, ulaşım bulundukları ülkelerin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgili olmaktır.

Arnavutluk Bursa Konsolosluğu Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile varılan mutatabakata göre; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşları karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla vize kolaylıklarından yararlanabilecektir.

 

Arnavutluk Vize Bursa

 Bursa Arnavutluk Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Arnavutluk Devleti’nde 6 ay içerisinde kesintisiz olarak 90 günden daha fazla konaklama gerektiren (eğitim, oturum, çalışma) gibi nedenle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Arnavutluk Konsolosluğu vize işlemlerine tabi tutulmaktadır. Arnavutluk Devleti’ne uzun süreli kalış gerektiren sebeplerle seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları oturum izni, çalışma izni gibi durumlar için gerekli olan başvuru evraklarını temin ederek Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuruda bulunmalıdır.

2021 Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Arnavutluk Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Arnavutluk resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 
 

Yeni Yıl                                            1 Ocak

Noel                                                 25 Aralık

İşçi Bayramı                                    1 Mayıs

Bağımsızlık Günü                           28 Kasım

Katolik Paskalyası                          Her yıl tarih değişmektedir.

Ortodoks Paskalyası                      Her yıl tarih değişmektedir.

 

Arnavutluk Vize Başvurusu

Arnavutluk Bursa Konsolosluğu Konsolosluk Hizmetleri Nelerdir?

Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Konsolosluğu ve Arnavutluk Bursa Fahri Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Arnavutluk Bursa Konsolosluğu aynı zamanda Arnavutluk dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Türkiye’de faaliyet gösteren Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Başkonsolosluğu ve Arnavutluk Bursa Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Arnavutluk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Devamı....

Bursa Fahri Konsolosluğu Arnavutluk Harita