Arnavutluk Fahri Konsolosluğu Edirne

Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu

Adres: 1337 Sk., No:16/401, As Han, Çankaya / EDİRNE

Telefon Numarası: +90 212 465 73 36 -37 -38

e-posta adresi: aksoygroup@yahoo.com

Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

Edirne ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye'de ikamet eden Arnavutluk vatandaşları vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri için Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu'ndan destek almalıdır.

Arnavutluk Edirne Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile varılan mutatabakata göre; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşları karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla vize kolaylıklarından yararlanabilecektir.

 

Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu

Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Arnavutluk Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Arnavutluk resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 
 

Yeni Yıl                                            1 Ocak

Noel                                                 25 Aralık

İşçi Bayramı                                    1 Mayıs

Bağımsızlık Günü                           28 Kasım

Katolik Paskalyası                          Her yıl tarih değişmektedir.

Ortodoks Paskalyası                      Her yıl tarih değişmektedir.

 

Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Konsolosluğu ve Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Arnavutluk Konsolosluğu aynı zamanda Arnavutluk dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Türkiye’de faaliyet gösteren Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Başkonsolosluğu ve Arnavutluk Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Arnavutluk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Devamı....

 

Arnavutluk Edirne Fahri Konsolosluğu