Arnavutluk Fahri Konsolosluğu Mersin

Arnavutluk Mersin Fahri Konsolosluğu

Adres: GMK Bulvarı, Salih Kalkavan Apt., Kat:11, No:21 Eğriçam / MERSİN

Telefon Numarası: +90 324  329 28 58

Faks Numarası: +90 324 329 40 45

E-posta adresi: eurotrade@eurotradegroup.net

Arnavutluk Mersin Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

Mersin ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye'de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşları ve Arnavutluk vatandaşları vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri için Arnavutluk Mersin Fahri Konsolosluğu'na başvuruda bulunmalıdır.

Arnavutluk Mersin Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile varılan mutatabakata göre; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşları karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla vize kolaylıklarından yararlanabilecektir.

2021 Arnavutluk Mersin Fahri Konsolosluğu Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Arnavutluk Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Arnavutluk resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 
 

Yeni Yıl                                            1 Ocak

Noel                                                 25 Aralık

İşçi Bayramı                                    1 Mayıs

Bağımsızlık Günü                           28 Kasım

Katolik Paskalyası                          Her yıl tarih değişmektedir.

Ortodoks Paskalyası                      Her yıl tarih değişmektedir.

 

Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Konsolosluğu ve Arnavutluk Mersin Fahri Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Arnavutluk Konsolosluğu aynı zamanda Arnavutluk dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Türkiye’de faaliyet gösteren Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Başkonsolosluğu ve Arnavutluk Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Arnavutluk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Devamı....