Arnavutluk Fahri Konsolosluğu Sakarya

Sakarya Arnavutluk Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Adres: Sedat Kirtepe Cad., No: 18, Adapazarı / SAKARYA

Telefon:  +90 216 474 55 63

 

Arnavutluk Sakarya Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

Sakarya (Adapazarı) ve çevresinde ikamet eden kişilerin konsolosluk ve vize işlemleri için Arnavutluk Sakarya Fahri Konsolosluğu'na başvuru yapmaları gerekecektir.

 Sakarya Arnavutluk  Konsolosluğu Vize İşlemleri Nelerdir?

Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile varılan mutatabakata göre; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşları karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla vize kolaylıklarından yararlanabilecektir.

 

Arnavutluk Sakarya Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri 

Arnavutluk Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Arnavutluk resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 

Yeni Yıl                                                1 Ocak

Noel                                                     25 Aralık

İşçi Bayramı                                        1 Mayıs

Bağımsızlık Günü                                28 Kasım

Katolik Paskalyası                               Her yıl tarih değişmektedir.

Ortodoks Paskalyası                           Her yıl tarih değişmektedir.

 

Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Konsolosluğu ve Arnavutluk Sakarya Fahri Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Arnavutluk Konsolosluğu aynı zamanda Arnavutluk dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Türkiye’de faaliyet gösteren Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Başkonsolosluğu ve Arnavutluk Sakarya Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Arnavutluk Sakarya Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Arnavutluk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Devamı....