Arnavutluk Fahri Konsolosluğu Tekirdağ

 

Arnavutluk Tekirdağ Fahri Konsolosluğu Adresi Nedir?

Turgut Mah., Atatürk Blv. Bayol Apt., No:20, D:2, TEKİRDAĞ

Arnavutluk Tekirdağ Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi Neresidir?

Tekirdağ ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye'de ikamet eden Arnavutluk vatandaşları vize ve konsolosluk işlemleri için Arnavutluk Tekirdağ Fahri Konsolosluğu'na başvuru yapmalıdır.

Tekirdağ Arnavutluk  Konsolosluğu Vize İşlemleri Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti ile Arnavutluk Cumhuriyeti arasında imzalanan “Vizenin Karşılıklı olarak Kaldırılmasına Dair Anlaşma” ile varılan mutatabakata göre; Türkiye ve Arnavutluk vatandaşları karşılıklı olarak seyahatlerinde, her altı (6) ay içinde ilk giriş tarihinden itibaren 90 günü aşmamak kaydıyla vize kolaylıklarından yararlanabilecektir.

 

Albania Tekirdağ Fahri Konsolosluğu 2021 Resmi Tatil Günleri Ne Zamandır?

Arnavutluk Konsoloslukları ve Türkiye Temsilcilikleri, Arnavutluk resmi tatillerinin yanı sıra Türkiye resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir. 
 

Yeni Yıl                                            1 Ocak

Noel                                                 25 Aralık

İşçi Bayramı                                    1 Mayıs

Bağımsızlık Günü                           28 Kasım

Katolik Paskalyası                          Her yıl tarih değişmektedir.

Ortodoks Paskalyası                      Her yıl tarih değişmektedir.

 

 

Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Konsolosluğu ve Arnavutluk Tekirdağ  Fahri Konsolosluğu Türkiye’de ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Arnavutluk Tekirdağ Konsolosluğu aynı zamanda Arnavutluk dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür.

Türkiye’de faaliyet gösteren Arnavutluk Büyükelçiliği, Arnavutluk Başkonsolosluğu ve Arnavutluk Fahri konsoloslukları gibi temsilcilikler bulundukları ilde ve yakın çevrede yer alan illerde ikamet eden Arnavutluk vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yürütme konusunda yetki sahibidir. Bu nedenle herhangi bir işlem için Arnavutluk Konsolosluğu’na başvuru yapması gereken Türkiye’de yaşayan Arnavutluk vatandaşları, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları işlemlerini, ikamet ettikleri ilde ya da en yakın ilde bulunan Devamı....